Bill Ackman dollármilliárdos hedge fund menedzser szerint Jamie Dimonnak, a JP Morgan vezérigazgatójának indulnia kellene a következő amerikai választásokon - írja a Reuters.
Ismét feléledtek az amerikai regionális bankredszer problémáival kapcsolatos félelmek, miután a napokban megtörtént minden idők második legnagyobb amerikai bankcsődje. Bár ez a lépés sokak szerint a pánik továbbterjedését más regionális bankokra megállította, a befektetők nem egészen ezt kezdték el árazni, az árfolyamok zuhanása alapján az volt a kérdés, hogy melyik bank lehet a következő gyenge láncszem - a legújabb fejlemény nem sokat váratott magára, tegnap ugyanis napvilágra kerültek egy Los Angeles-i bank eladásáról szóló híresztelések, aminek hatására a pénzintézet részvényei 50 százalékkal estek a zárás utáni kereskedésben. Az egyre élesebb helyzetben megszólalt Bill Ackman, a Pershing Square Capital Management igazgatója, aki a regionális bankrendszer problémáiról értekezett a Twitteren.
Nagyon csúnyán megütötték ma a bankrészvényeket, különösen igaz ez az amerikai regionális bankok papírjaira, melyek közül a First Republic közel 70 százalékos mínuszban is volt. Bill Ackman, a Pershing Square Capital Management igazgatója viszont amellett érvelt, hogy a regionális bankok részvényeihez jelenleg nagyon olcsón hozzá lehet jutni, amíg az amerikai kormány helyesen cselekszik - szúrta ki a Bloomberg.
A januári történelmi csúcsokat követően az orosz-ukrán háború, az évtizedes csúcsokon lévő infláció, valamint a jegybankok egyre szigorodó monetáris politikájának együttese közel másfél évtizede nem látott eladási hullámot indított el a tőzsdéken, melynek következtében a 2008-as pénzügyi világválság óta legrosszabb évüket teljesítették a részvénypiacok, a rendkívüli körülmények pedig az olyan befektetőlegendák portfólióit is megtépázták, mint Warren Buffett, vagy éppen Soros György. Megnéztük, hogy hogyan néz ki a legismertebb guruk portfóliója, mibe teszik a pénzüket, hogyan védekeznek az infláció ellen, és mik a legkockázatosabb befektetéseik.
Bill Ackman milliárdos hedge fund menedzser tavaly év vége óta sürgeti az amerikai jegybankot, hogy komolyan foglalkozzon az inflációval. Most azonban a sztárbefektetőnek kétségei vannak azzal kapcsolatban, hogy a Fed képes lesz-e elérni az árstabilitást, Ackman úgy gondolja, hogy a tőzsdék továbbra is nyomás alatt lehetnek, mivel a kamatok magasak maradnak ebben az új környezetben.
Mikor érhet véget a lefelé tartó spirál a tőzsdéken? Akkor, amikor a Fed kimondja, hogy bármit hajlandó megtenni az infláció ellen – véli Bill Ackman sztárbefektető.
William Ackman milliárdos befektető tegnap több mint 400 millió dolláros veszteséggel eladta a Netflix-részesedését, ami összesen 1,1 milliárd dollárt tett ki. A streaming-óriás részvényei hatalmasat zuhantak a kereskedésben, miután a legfrissebb gyorsjelentés szerint több mint egy évtized óta először veszített előfizetőket a vállalat.
Az Institutional Investor állította össze azt a friss listát, amely a tavaly legjobban kereső befektetési szakembereket vonultatja fel. Koronavírus ide vagy oda, a profik ilyen évben is sok pénzt tudtak keresni, a lista legelején szereplő 25 befektető összesen 32 milliárd dollárt tehetett zsebre, a legelső 10 helyezett pedig több mint 20 milliárdot, ami 2019-hez viszonyítva 50% feletti emelkedés.
A legendás befektető, Bill Ackman, még tavaly hívta fel magára a figyelmet azzal, hogy a koronavírus-járvány kitörése előtt kötött néhány ügyletet, amin később rommá kereste magát, gyakorlatilag 100-szoros nyereséget ért el. Ezúttal úgy gondolja, hogy egy inflációs sokk és a kamatok meglepetésszerű emelkedése okozhat majd pánikot a piacokon, így már fel is készült erre az eshetőségre, és figyelmeztette a többi befektetőt is a lehetséges veszélyekre.
A világ legjobban kereső 15 hedge fund vezetője összesen 23,2 milliárd dollárt keresett tavaly – számol be a hírről a Bloomberg.
A biankó vállalatok, vagy röviden a SPAC-ek villámsebességgel hódították meg az Egyesült Államokat tavaly, pedig egy éve még a legtöbb tőzsdei szereplő nem is hallott ezekről a vállalatokról, vagy ha igen, akkor csak legyintett. A világ többi részének pedig még a létezésükről sincs igazán sok fogalma, holott 2020-ban már ezek a rejtélyes cégek adták az új tőzsdére lépők által bevont tőke felét, 83 milliárd dollárt a tengerentúlon. Viszonyításképpen, ez több mint amennyit az előző tíz évben összesen sikerült összeszednie a SPAC vállalatoknak. Na, de mi állhat a hirtelen berobbant népszerűség hátterében és hogyan működnek? Mit érdemes befektetőként tudni róluk? Többek között ezekről beszélgetett Orosz Márton Szemán Ákossal, a Portfolio részvényelemzőjével.
Bill Ackman milliárdos hedge fund vezér legújabban megint arra fogad, hogy a vállalatok nem lesznek képesek fizetni hiteleiket jövőre. Tavasszal ugyanebből a pozíciójából már 2,6 milliárd dollárt tett zsebre - írja a Financial Times.
Ismét visszatért a színre a Wall Street régi-új kedvenc befektetési formája, a biankó vállalat. Sok év eltelte után újra berobbantak a piacra és egyre inkább a köztudatba ezek a meglehetősen furcsa tőzsdei cégek. A befektetők egyelőre megőrülnek érte idén, de mik ezek a sokszor SPAC-nek rövidített vállalatok, hogyan működnek és miért lettek ilyen népszerűek hirtelen?
Kétszámjegyű hozamot ért el William Ackman hedge fundja, miközben a legtöbb riválisa összerogyott a koronavírus-krízis alatt – írja a Reuters.
Rég nem látott esés söpört végig a világ tőzsdéin a koronavírus-járvány miatt, a zuhanás után a nagy befektetőházak stratégái, elemzői, a guruk rendkívül megosztottak azzal kapcsolatban, hogy érdemes-e már beszállni a tőzsdéken, vagy éppen ellenkezőleg, érdemes még fedezékbe vonulni, mert folytatódik még az esés. Összegyűjtöttük, milyen vélemények ütköznek most egymással.
Arra kéri Bill Ackman, milliárdos sztárbefektető Donald Trump elnököt, hogy zárja le 30 napra az Egyesült Államokat annak érdekében, hogy megállítsa a koronavírus terjedését és megmentse a gazdaságot – írja a CNBC.
Egyre keményebb lépések jöhetnek a vámháborúnak.
Egyes országokba gyorsított eljárásba lehetne visszaküldeni az ideérkező kérelmezőket.
Egy ártatlannak tűnő lépéssel indul a felkészülés Brüsszelben.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
A digitális euró projektről beszélt Lagarde.
Új komplexumot hoz létre a SAAB.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.